جمعه 3 اسفند 1397   22:01:07
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
آخرین اخبار
1397/4/20 چهارشنبهمعاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور:
مودی مداری اصلی ترین راهبرد سازمان امور مالیاتی کشور است
معاون توسعه مدیریت ومنابع سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مودی مداری اصلی ترین راهبرد سازمان مالیاتی است و نظام مالیاتی بر مبنای مودی مداری حرکت می کند.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از رسانه مالیاتی، محمد ابراهیم طریقت ، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور که به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی در جمع کارکنان امورمالیاتی استان همدان حضور یافته است، ضمن تبریک هفته فرهنگ مالیاتی به تمامی همکاران که این وظیفه خطیر را به انجام میرسانند گفت: توجه به مودیان مالیاتی بعنوان مهمترین رکن سازمان مالیاتی از اولویت های سازمان است.

وی با بیان اینکه فعالیت در حوزه اخذ مالیات یک فعالیت راهبردی است تصریح کرد: امید است بتوانیم بازوی مهمی برای تامین اعتبارات سالم ومداوم برای نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور با بیان این که ماموریت سازمان تامین منابع مورد نیاز برای هزینه دولت است تصریح کرد: بر این اساس سازمان هم با اصلاح قوانین و سیستمی کردن فرآیند مالیات ستانی به دنبال تحقق درآمدها با رعایت عدالت مالیاتی است.

طریقت با تاکید بر راهبردی بودن وظیفه سازمان امور مالیاتی کشور گفت : حکومتها با هر ساختاری به دنبال افزایش رفاه حال شهروندان در ابعاد معنوی ومادی هستند و این امر منوط به تامین اعتبارات لازم است و در کشور ما تامین اعتبار متکی به منابع نفتی،عوارض ،گمرکات و درآمدهای مالیاتی است.

طریقت با اشاره به اینکه پایدارترین درآمد برای دولت ها منابع مالیاتی هستند اظهار کرد: حوزه ها یی مثل فروش نفت و گاز نمی توانند به عنوان یک منبع پایدار تلقی شود چرا که این منابع سرمایه اصلی آیندگان هستندو باید از این منابع در سرمایه گذاری پایه ای استفاده کرد .

وی گفت : خوشبختانه طی سال های اخیر درآمدهای مالیاتی تا حدی از وضعیت مطلوبی برخوردار شده است به گونه ای که در این بخش شاهد پیشی گرفتن از درآمدهای نفتی هستیم.

وی با اشاره به اینکه ایجاد بستر مناسب نیازمند همت بیشتر در حوزه های اقتصادی کلان در کشور هست عنوان کرد : تلاش ما براین است که بتوانیم برنامه دولت را برای تحقق این مهم که در حوزه اقتصاد مقاومتی معنا پیدا میکند پیاده سازی کنیم.

وی با اشاره به این که مودی محور شدن نیازمند اخلاق مداری و استفاده از تمامی ظرفیت ها است اظهار کرد: این مهم در قالب ساختاری ، فناوری و نیروی انسانی معنا پیدا می کند.

محمد ابراهیم طریقت با اشاره به اینکه طی سال های اخیر با ایجاد زیر ساخت لازم توانسته ایم بخشی از اطلاعات را به صورت موثق دنبال کنیم اظهار کرد: برهمین اساس اعتماد و اتکا به اظهار نامه های ارائه شده مودیان افزایش یافته است و در واقع اصل را به صحت ابراز مودیان مالیاتی قرارداده ایم .

معاون توسعه مدیریت ومنابع سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه امسال به دنبال ایجاد سامانه یکپارچه مالیاتی در کشور هستیم گفت: اتکای ما به بانک اطلاعاتی موجود است لذا تلاش می شود با ظرفیت قانونی موجود مبادلات بانکی، اعتباری و تجاری را رصد کنیم تا از این طریق بخشی از فرار مالیاتی را کنترل کنیم و در این راستا نیز شاهد افزایش عدالت مالیاتی در کشور خواهیم بود.


 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

نسخه قابل چاپ