يكشنبه 4 فروردين 1398   00:44:47
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
یادداشت

1397/1/21 سه‌شنبهمشاور وزیر اقتصادی و دارایی:
تقویت بورس و جذب سرمایه گذاری خارجی به رونق اقتصاد کمک می کند
هاشمی گفت: قطع وابستگی از اقتصاد نفتی و رونق تولید و ایجاد اشتغال نیازمند جذب سرمایه گذاری خارجی با حفظ استقلال و توجه به بورس است.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، جواد هاشمی روز سه شنبه در مراسم معارفه مدیرکل جدید امور اقتصادی و دارایی استان قزوین که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: مدیران اقتصادی برای تحقق شعار سال مسئولیت سنگینی دارند و در این دوران نیز باید تلاش مضاعفی داشته باشند.

هاشمی تصریح کرد: اگر تصمیم داریم از اقتصاد تک محصولی نجات پیدا کنیم و وابستگی به نفت نداشته باشیم باید روی منابع مالی دیگر برای اداره کشور حساب کنیم و این کار مستلزم تلاش و برنامه ریزی است.

وی اضافه کرد: در بسیاری از کشورها ۸۰ درصد درآمدها از محل مالیات تامین می شود و ما نیز اگر بخواهیم از درآمد مالیات کشور را مدیریت کنیم باید به تولید اهمیت دهیم و سرمایه گذاری داخلی و خارجی را تقویت کنیم.

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهارداشت: باید بتوانیم در یک مسیر درست و منطقی سرمایه های داخلی و خارجی را در مسیر تولید بکار گیریم و به اشتغال کشور کمک کنیم تا شعار سال هم محقق شود.

وی یادآورشد: کار در حوزه اقتصاد بسیار سخت، فنی و علمی است و اگر بخواهیم امنیت کشور را تقویت کنیم یکی از راهها توجه به تولید، اقتصاد و سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.

هاشمی تصریح کرد: اگر بتوانیم کارتل های بزرگ خارجی را با حفظ استقلال جذب کنیم و اقتصاد خود را تقویت کنیم به امنیت پایدار خود و اشتغال و تولید ملی هم کمک کرده ایم.

وی اضافه کرد: برای تقویت اقتصاد کشور لازم است بورس رونق بیشتری گیرد و مردم سهامداران کارخانه ها شوند و هرچقدر در این عرصه بهتر عمل کنیم به رونق تولید کمک رده ایم.

هاشمی تصریح کرد: گردشگری از دیگر ظرفیت هایی است که می تواند به اشتغال و درآمد کشور کمک کند و باید در این دوران از این ظرفیت بیشتر استفاده کنیم.

مدیرکل امور استانهای وزارت امور اقتصادی و دارایی یادآورشد: از مدیرکل جدید استان انتظار داریم ضمن تعامل منطقی با همه دستگاههای اجرایی برای فعال کردن بورس و جذب سرمایه گذاری خارجی تلاش بیشتری کند.

وی در ادامه با تقدیر از خدمات ارزشمند محمدعلی قاسمی مدیرکل سابق اضافه کرد: آقای قاسمی مدیری پاک دست، لایق و شایسته بود و نبود ایشان در این مجموعه برای ما مشکل بود اما محدودیت های قانونی اجازه نمی داد از ایشان بیشتر استفاده کنیم.

هاشمی تصریح کرد: ایشان با اعتمادسازی و کمک به بروز استعداد معاونان قوی خود در بسترسازی برای ورود مدیران قوی زیرمجموعه خود هم خدمت ارزشمندی انجام داد و امروز در این استان مدیران لایقی حضور دارند که هر کدام می توانند مدیریت های بزرگ را بر عهده بگیرند.

مشاور وزیر از بهنامی فر مدیرکل جدید هم به عنوان جوانترین مدیر توانمند مجموعه اقتصادی کشور یاد کرد و گفت: امیدواریم با استفاده از تجربه مدیران سابق و همکاری مدیران دستگاههای اجرایی و داشتن برنامه های منطقی و اصولی در مسیر توسعه استان و جذب سرمایه گذاری خارجی کارهای خوبی در دوران مدیریت جدید شکل بگیرد.

در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات محمدعلی قاسمی مدیرکل سابق، فرزین بهنامی فر به عنوان مدیرکل جدید امور اقتصادی و دارایی استان قزوین معرفی شد.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

نسخه قابل چاپ