شنبه 27 مرداد 1397   04:57:35
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
یادداشت

با رشد و توسعه تکنولوژی و نفوذ آن به تمامی عرصه های جامعه بشری، ناگزیر زندگی افراد در تمامی ابعاد دچار تغییرات چشمگیری شده است که به وضوح قابل مشاهده می باشد. جایگزینی فناوری مطابق با دانش روز و توسعه آن در جامعه در کنار معایبی که ممکن است به همراه داشته باشد حائز مزایای بیشماری نیز می باشد که به مدد توسعه فرهنگ و برنامه ریزی های کاربردی می توان اثرات مطلوب و بی شمار آن را در تمامی زمینه ها به وضوح مشاهده کرد.

سازمان امور مالیاتی کشور نیز مانند سایر بخش های داخلی و خارجی، همواره کوشیده است تا با استفاده از تکنولوژی پیشرفته امروزی، زمینه ای مناسب جهت سهولت در انجام امور مالیاتی و برقراری عدالت مهیا سازد. راه اندازی سامانه ارسال الکترونیکی صورت معاملات امری است که به وسیله آن و به موازات فناوری روز و در جهت تحقق اهداف نظام مالیاتی می توان گام های مثبت بی شماری برداشت. از جمله مزایای ارزنده ارسال الکترونیکی صورت معاملات می توان به موارد زیر اشاره کرد: کاهش زمان انجام امور اداری و عدم اتلاف وقت به علت رفت و آمدهای مکرر به حوزه های مربوطه، کاهش حجم ترافیک در شهر و در نتیجه کمک به کاهش آلودگی هوا، مبادرت به ارسال فهرست صورتحساب ها در هر ساعت از شبانه روز، افزایش دقت، سرعت و در نتیجه پایین آمدن بسیار زیاد اشتباهات احتمالی و در نتیجه بالا رفتن ضریب اطمینان در امور ثبت شده در سامانه.

بدون شک اجرای طرح سامانه‌ الکترونیکی، اول به نفع صاحبان مشاغل و فعالان اقتصادی می‌باشد. در گذشته این روند به صورت مراجعه حضوری و با صرف وقت و اتلاف هزینه و انرژی بود و می‌بایست چندین ساعت کار خود را تعطیل کرده و با مدارک و اسناد و فاکتورهای مربوطه به اداره امور مالیاتی مربوطه مراجعه می‌ شد ولی اکنون با ارسال الکترونیکی صورت معاملات فصلی از طریق سامانه مالیاتی انجام کلیه امور بدون نیاز به مراجعه به واحدهای مالیاتی صورت می‌پذیرد. سازمان امور مالیاتی کشور، در راستای اجرای سیاست‌های دولت مبنی بر توسعه خدمات الکترونیکی، با پیاده سازی طرح جامع مالیاتی و شفافیتی که ارسال صورت معاملات فصلی در مبادلات اقتصادی به همراه دارد بستر مناسبی را برای رعایت عدالت و رشد و شکوفایی اقتصاد کشور فراهم آورده است.

منبع: سازمان امور مالیاتی 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

نسخه قابل چاپ