جمعه 3 اسفند 1397   21:30:44
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/6/27 سه‌شنبهطی سخنانی در مجمع عمومی عادی سالیانه بانک توسعه صادرات ایران صورت گرفت:
تاکید سرپرست وزارت اقتصاد بر لزوم حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی
سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی، با اشاره به شرایط خاص کشور، بر اهمیت توجه هر چه بیشتر و حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی از سوی نظام بانکی کشور بویژه بانکهای تخصصی تاکید کرد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، سید رحمت‌اله اکرمی طی سخنانی در مجمع عمومی عادی سالیانه بانک توسعه صادرات ایران، ضمن تقدیر از عملکرد آن بانک، اظهار داشت: بانک توسعه صادرات از دستاوردهای انقلاب اسلامی است که خدمات ارزنده‌ای را در جهت حمایت و تأمین مالی صادرات غیرنفتی کشور به صادرکنندگان ارایه می‌دهد.

سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه موضوع توسعه صادرات غیرنفتی ایران در شرایط فعلی کشور از ویژگی‌ خاصی برخوردار است، افزود: در این شرایط نقش و اهمیت بانک توسعه صادرات ایران در تحقق اهداف کلان کشور و اعتلای صادرات بیش از گذشته است.
 

وی ادامه داد: صادرات غیرنفتی در حال حاضر از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است و این بانک باید از این فرصت برای خدمت‌رسانی مؤثر به صادرکنندگان و توسعه صادرات غیرنفتی استفاده کند و در این راستا جلسات مشترک با صادرکنندگان استانی، حمایت از صادرکنندگان خرد و طراحی الگوی اعتبارسنجی برای کاهش ریسک ارزی باید تداوم یابد.
 

دکتر اکرمی اظهار داشت: توافق خوبی میان دولت و مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات وجود دارد که لازم است تا حصول نتیجه پیگیری شود.

سید رحمت‌اله اکرمی با اشاره به تحریم‌های جدید استکبار علیه نظام بانکی کشور گفت: برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه جدید آمریکا علیه کشورمان باید از راهکارهای جدید استفاده کرد که انتظار می‌رود بانک تخصصی فعال در زمینه صادرات در تدوین و بکارگیری راهکارهای ویژه، اقدام جدی داشته باشد.

سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی بر لزوم برقراری حاکمیت شرکتی در نظام بانکداری کشور تأکید کرد و گفت: برقراری و استقرار حاکمیت شرکتی در نظام بانکداری، کارآمدی نهادهای مالی را به همراه خواهد داشت.

گفتنی است، مجمع عمومی عادی سالیانه بانک توسعه صادرات ایران به ریاست "سید رحمت‌ا... اکرمی"، سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی و با حضور اعضای مجمع و بازرس قانونی بانک برگزار شد و در این جلسه صورت‌های مالی منتهی به 29 اسفند سال 96 مورد تائید و تصویب قرار گرفت.


 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ