يكشنبه 4 فروردين 1398   01:38:50
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/12/22 سه‌شنبهمدیرکل امور مالیاتی سمنان:
مودی مداری عامل رونق تولید و تداوم فعالیت اقتصادی
مدیرکل امور مالیاتی سمنان در جلسه هماهنگی و گفتگوی بخش دولت و جامعه اصناف گفت: مودی مداری عامل رونق تولید و تداوم فعالیت اقتصادی است.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا) به نقل از رسانه مالیاتی، بی‌نیاز، مدیرکل امور مالیاتی سمنان در این جلسه که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، مشاور عالی استاندار در امور اقتصادی، فرماندار سمنان، مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان و اصناف استان برگزار شد گفت: در سال جاری نسبت رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی بارگذاری شده در سیستم اریس ( طرح جامع ) نسبت به سال گذشته 68 درصد رشد داشته به‌طوری‌که در سال گذشته، رسیدگی به مالیات همه ی مودیان به‌صورت سنتی صورت می‌پذیرفت و این نشان از موفقیت اداره کل در پیاده‌سازی طرح جامع مالیاتی در استان دارد.

بی‌نیاز ادامه داد: رسیدگی به پرونده‌های در قالب اریس ( طرح جامع ) باعث استفاده از بانک‌های اطلاعاتی و مستندات بوده لذا از تشخیص علی الراس جلوگیری خواهد نمود.

بی‌نیاز ابراز امیدواری کرد در سال آینده نیز حجم رسیدگی به پرونده‌های کوچک و متوسط کاهش خواهد یافت و به سمت رسیدگی به پرونده‌های بزرگ مالیاتی هدایت خواهد شد و این امر بدان مفهوم است که می‌توان مالیات ابرازی مودیان در بخش مشاغل کوچک و متوسط را پذیرفت، مگر آنکه خلاف آن ثابت گردد.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان حلقه گم‌شده توسعه استان در امر خدمت‌رسانی را ضعف اصل گفتمان میان بخش دولتی و خصوصی دانست و افزود: هر چه میزان تعامل بین این دو بخش افزایش یابد می‌توان مشکلات ناشی از اجرای مقررات در بخش خصوصی و عمومی را تجزیه‌وتحلیل نمود و امکانات و بضاعت برای حل‌وفصل مشکلات را برای هر دو طرف شفاف نمود که حاصل این هم‌اندیشی و تلاش همان به اجماع رسیدن برای انتخاب بهترین راه‌حل خواهد بود، مضافا اینکه این همراهی و همدلی باعث خواهد شد، نگاه یک‌سویه در هر بخش به‌صورت جزیره‌ای و مجزا نباشد بلکه هر دو بخش به‌صورت مجموعه به حل مشکلات بپردازند.

بی‌نیاز با اشاره به میزان وصول مالیات در بخش مشاغل نسبت به سال گذشته بیان نمود: میزان وصول در بخش مشاغل نسبت به سال گذشته بیانگر عدم افزایش مالیات در این بخش بوده که البته این کاهش ارتباط مستقیمی با وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور نیز دارد.

وی در ادامه ضمن تاکید بر رعایت عدالت مالیاتی، از کلیه معاونین اداره کل حاضر در جلسه درخواست نمود صرفا بر اساس اسناد و مدارک نسبت به تعیین مالیات اقدام نمایند.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان تصریح کرد: مالیات امری است دوسویه و از هر دو سو ( مودی و دولت) حق‌الناس محسوب می‌شود لذا می‌بایست در امر تشخیص و وصول مالیات، اصل عدالت مالیاتی و شرایط اقتصادی نیز دقیقا مورد توجه قرار گیرد.

 
امتیاز دهی